Camgeran Alaçatı Facebook'ta
 
Camgeran Alaçatı Twitter'da


Alaçatı Uçurtma Festivali 14-15 Nisan 2012'de Yapılıyor

Alaçatı Uçurtma Festivali 14-15 Nisan 2012'de Yapılıyor

ÇOCUKLUĞUNUZA, ÇOCUKLARINIZLA BİRLİKTE DÖNMEK İSTEMEZ MİSİNİZ?

ALAÇATI UÇURTMA FESTİVALİ 2012, 14-15 NİSAN’DA YAPILIYOR.

Biliyoruz hepiniz defterinizin ortasından bir yaprak koparıp şeytan uçurtması yaptınız ve sınıfın açık penceresinden sokağa süzülmesini izlediniz heyecanla. Sokak aralarında, arkadaşlarınızla, uçurtmalarınızı yarıştırdınız. Belki de ilk üzüntünüzü uçurtmanızın elektrik tellerine takılmasıyla yaşadınız ya da üzüntü paylaşmayı da uçurtmalar sayesinde öğrendiniz, uçurtması tele takılan bir arkadaşınıza teselli verirken…

Bazı objeler bizim için sözlük anlamlarının ötesinde bir anlam taşımışlardır her zaman, uçurtma da böyledir. Uçurtma özgürlüktür, hayallerin gerçekleşmesidir, içimizdeki çocuktur, üzerinde yer alan figürleriyle koruyucudur, büyülüdür, eğlencelidir…Şimdi uçurtmalar Alaçatı semalarında boy gösteriyor. MARTI UÇURTMA KULÜBÜ üyelerinin tasarlayıp, imal ettikleri çok farklı, dev, rengarenk uçurtmalar gökyüzünü şenlendirirken sizler de bunun keyfini çıkartabilir, bu renk cümbüşünü fotoğraflayabilirsiniz.

Hava gösterilerini tamamlamak için UÇURTMA alanında bir dizi renkli bayraklar ve bir RÜZGAR BAHÇESİ düzenlenecektir. Rüzgar bahçesinde, sizlerin ve çocuklarınızın düşünerek, tasarlayarak üreteceğiniz, rüzgar ile hareket eden objeler sergilenecek, beğeniye sunulacaktır.

Halka açık UÇURTMA bölümünde, sponsorun hazırlattığı uçurtmaları veya çocuklarınızın 14 Nisan 2012 cumartesi günü çalışma atölyesinde yaptıkları uçurtmaları uçurabilirsiniz.Bunların dışında, kuracağımız küçük çarşımızda çeşitli yiyecek, içecek alabilir, hatıra ürünleri bulabilirsiniz.

Tüm bu etkinlikler Ericsson Broadband in canlı rock performansı eşliğinde gerçekleşecektir.Alaçatı Uçurtma Festivali 2012’nin gerçekleşmesinde en büyük destekçimiz ALAÇATI BELEDİYESİ’dir. Ana sponsorumuz VE-GE’dir. Çok teşekkür ediyoruz.

 

CADDE 75 OTEL

OKŞAN&LEMİ RESİMCİOĞLU

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

www.cadde75.otel.com

0532 277 05 62

 

SEDİRLİ EV

ZEYNEP ERDEM

0530 512 04 94

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

www.sedirliev.com

"Sosyal Ağlar"da Paylaş